Sa oled siin

Eestlaste kandidatuurid IPCC eriraporti juhtivautori või retsensendi kohale

Teisipäev, 02. Mai 2017
Eestlaste kandidatuurid IPCC eriraporti juhtivautori või retsensendi kohale
Eestlaste kandidatuurid IPCC eriraporti juhtivautori või retsensendi kohale

Kuni 17. maini on võimalik kandideerida Valitsustevahelise kliimamuutuste nõukogu (IPCC) eriraportite koordineeriva juhtivautori, juhtivautori või retsensendi kohale. Eriraportid on:

1. “Special Report on the Ocean and Cryosphere in a Changing Climate”  -  raporti ülesehitusega saab tutvuda siin https://www.ipcc.ch/meetings/session45/Decision_Outline_SR_Oceans.pdf

2. “Special Report on Climate Change and Land: An IPCC special report on climate change, desertification, land degradation, sustainable land management, food security, and greenhouse gas fluxes in terrestrial ecosystems” - raporti ülesehitusega saab tutvuda siin https://www.ipcc.ch/meetings/session45/Decision_Outline_SR_LandUse.pdf

Mõlema eriraporti koordineerivate juhtivautorite ja juhtivautorite puhul eeldatakse, et nad saavad osaleda neljal kohtumisel perioodil 2017-2019, IPCC plenaaristungitel ja töögruppide kohtumistel 2019. aastal ning vajadusel ka raportite visandamisega seotud kohtumistel. Retsensendid peavad osalema kahel kohtumisel perioodil 2017-2018.

Täpsem kirjeldus IPCC raportite koostamise, toimetamise ja väljaandmise ning autorite ja retsensentide rollide kohta on kättesaadav https://www.ipcc.ch/pdf/ipcc-principles/ipcc-principles-appendix-a-final.pdf

Kandideerimine toimub läbi IPCC Eesti poolse kontaktisiku, kelleks on Keskkonnaagentuuri direktor. Palume oma kandideerimise soovi koos täidetud vormi (vt. alla) ja kuni 4-lehekülje pikkuse inglise keelse CV-ga edastada allolevale e-posti aadressile hiljemalt 16.05.2017.

2016. a lõpus pakkus Valitsustevaheline kliimamuutuste nõukogu (IPCC) võimalust kandideerida  metoodikaraporti „2019 Refinement to the 2006 IPCC Guidelines for National Greenhouse Gas Inventories” juhtivautori, kaasautori, toimetaja ja ekspert/retsensendi kohale. IPCC poolt osutus seekord valituks ka üks Eesti teadlane - Olga Gavrilova, kellele tehti ettepanek asuda metoodikaraporti juhtivautori kohale.

Lisainfo:
Kai Rosin
Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist
E-post: kai.rosin@envir.ee
Tel: 666 0957

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.