Sa oled siin

Raporteeri admiralliblikate vaatlustest

Kolmapäev, 29. Märts 2017
Raporteeri admiralliblikate vaatlustest
Raporteeri admiralliblikate vaatlustest

Kutsume üles raporteerima admiralide (Vanessa atalanta) vaatlustest, et anda niimoodi oma panus üle-Euroopalisse admiralide uurimisprojekti.


Berni Ülikooli uurimisgrupp "Insect Migration and Ecology" uurib admiralide (Vanessa atalanta) rändekäitumist ajavahemikus 2016-2018 ja kutsub kõiki loodushuvilisi raporteerima admirali vaatlustest. Eestis tehtud vaatlused palume sisestada loodusvaatluste andmebaasi: http://lva.eelis.ee

Admiral (Vanessa atalanta) on kergesti äratuntav rändliblikas, kes rändab iga aasta lõuna poolt Kesk- ja Põhja-Euroopasse. Uurimisprojekti eesmärk on analüüsida admiralide liikumismustreid Euroopas. Selleks on otsustatud kasutada loodushuviliste vaatlusi (nn citizen science observations). Uuringusse on kaasatud 40 harrastusteaduse portaali ja institutsiooni ning tuhandeid vaatlejaid rohkem kui 20 Euroopa riigist Itaaliast Iirimaani ja Portugalist Soomeni. Nende hulgas ka Eesti.

Raporteeri admiralliblikate vaatlustest

Raporteeri admiralliblikate vaatlustest

Admirali vaatlust andmebaasi sisestades palume märkida kindlasti ka isendite arvu ja arenguetapi ning võimalikult palju lisainformatsiooni (nt lennu suund ja lennu kõrgus).


Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht
GSM: +372 503 9531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.