Sa oled siin

Täna toimuv seirefoorum on pühendatud jahiulukitele

Kolmapäev, 23. November 2016
Seirefoorum 2016 „Jahiulukid – elu, olu ja mõju“
Seirefoorum 2016 „Jahiulukid – elu, olu ja mõju“

Keskkonnaagentuur korraldab täna Tartus, Ahhaa teaduskeskuses seirefoorumi, mis kannab sel korral alapealkirja „Jahiulukid – elu, olu ja mõju“. Foorum loob võimaluse saada ülevaade värskematest jahiulukitega seotud uuringute ja seiretööde tulemustest, püüdes vastata küsimustele: kuidas jahiulukitel läheb, mis nende elu tänasel päeval enim mõjutab ja kuidas nemad meid mõjutavad.

 

"Eluslooduse seire tuleb teha kõigi osaliste ühistööna, sest just see viib paremate otsuste tegemisteni ning  tervema elukeskkonnani," ütles keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

Seirefoorumil saab kuulda levinumate jahiulukite kõrval ka hallhülgest kui uuest jahiloomast, samuti šaakalist, keda alguses peeti võõrliigiks, kuid nüüd on tunnistatud omaks. Foorumil räägitakse ka seakatkust, mida see õigupoolest endast kujutab ning millal ja millised on sellest vabanemise võimalused. Peale eelnevalt nimetatud teemade tutvustatakse näiteks ka kiskjakahjude hindamise aluseid ja tulemuste kasutamist ulukiseires. Päeva teises pooles kuuleb ka ilmastiku ja elupaiga seostest metskitse ning ilvese näitel.

Päevakava:
http://www.keskkonnaagentuur.ee/sites/default/files/seirefoorum_2016_kava.pdf

Seirefoorumit saab otsepildis jälgida siit: www.saundland.ee/live

Lisainfo:
Kadri Kauksi
Keskkonnaagentuuri pressiesindaja
53303448

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.