Sa oled siin

Ühiselt ohustatud liikide kaitsel

Teisipäev, 02. Mai 2017
Ühiselt ohustatud liikide kaitsel
Ühiselt ohustatud liikide kaitsel

Kaitsmaks kaitseväe käsutustes olevatel looduslikel harjutusaladel elutsevate liikide elukeskkonda ning korraldamaks seal elutsevate liikide organiseeritud seiret, allkirjastas Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse ja Kaitseliiduga heade kavatsuste kokkuleppe.

Kõnealuse leppe järgi  korraldatakse Kaitseväe ja Kaitseliidu harjutusväljade ning lasketiirudes riiklikku keskkonnaseiret koostöö vormis. Kõik nendel aladel toimuvad seireprogrammid kooskõlastatakse eelnevalt Keskkonnaagentuuriga.

Nenditakse, et kvaliteetne riigikaitseline väljaõpe võib mõjutada looduskeskkonda ning seal elavaid ohustatud liike (näiteks metsised ja erinevat kotkad). Seega on oluline selliste liikide seiret ka ühiselt ja ühises arusaamas korraldada.

„Sarnane heade kavatsuste kokkulepe oli meie vahel sõlmitud juba ka varemalt,“ tõdes Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala. „Ja mul on hea meel, et meie koostöö jõustruktuuridega selles vallas on jätkunud. Loodus on meie kõigi ühine vara ning selle hoidmisel ja kaitsel on meil kõigil vaja teha tihedat koostööd ning olla sellest arusaamisel ühistel lähtekohtadel. Mul on hea meel, et meie arusaamised loodusest on kattuvad. Kiidan ja tunnustan selles osas meie kaitsejõude.“

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ja Kaitseliit finantseerivad riikliku keskkonnaseireprogrammi keskkonnaseire selle osa, mis on tehtud harjutusväljade ja lasketiirude kohta.

Kokkuleppe on allkirjastanud Kaitseministeeriumi poolt minister Margus Tsahkna poolt, Kaitseväe poolt on leppe sõlminud Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Riigi kaitseinvesteeringute Keskuse poolt direktor kolonel Rauno Sirk ja Kaitseliidu poolt Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.

Heade kavatsuste kokkulepe on sõlmitud tähtajatult.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.