Andrus Meiner

Andrus MeinerAndrus (Tartu Ülikooli geograafia magister (1983), Peterburi Ülikooli geograafia doktor (1990), California Santa Barbara Ülikooli külalisteadlane (1992)) töötab Euroopa Keskkonnaagentuuri (European Environment Agency, EEA) ökosüsteemide hindamise töörühma juhina.


Alates ametisse astumisest EEAs 2002. aastal on tema ülesannete hulka kuulunud ka panustamine EEA keskkonnaaruannete valmimisse (aastatel 2003, 2005, 2010, 2015). Aastatel 2004-2012 oli ta sidusa rannikukorralduse (Integrated coastal zone management, ICZM) käsitluse raames rannikukeskkonna integreeritud ruumilise hindamise ja indikaatorite väljatöötamise projekti juht. Ühe spetsiifilise ülesandena hõlmas see EEA hindamisaruannete koostamist (aastatel 2006 ja 2013), mis käsitlesid maakatte muutust ja peamiste majandussektorite mõju rannikualade olukorrale Euroopa tasemel. Seejärel on Andrus koordineerinud EEA tööd nii linna-, maa- ja mullasüsteemide kui ka ökosüsteemide kaardistamise, hindamise ja ruumilise analüüsi (GIS) vallas. Enne EEAga liitumist töötas Andrus 10 aastat Tallinnas Keskkonnaministeeriumi Info-ja Tehnokeskuse asedirektorina.


Ta on avaldanud ligi 70 artiklit eesti, inglise ja vene keeles, osad neist eel-retsenseeritud ajakirjades, ning on kaasautor monograafile “Süsteemi ”valgla-jõgi-rannikumeri” imitatsioonmodelleerimine” (1989). Tema erialane kogemus hõlmab enam kui 20 rahvusvahelist projekti modelleerimise, keskkonnateabe, ruumiliste andmebaaside arendamise ja integreeritud keskkonnahinnangute valdkonnas.

Viimati uuendatud: 17. Aprill 2015

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.