Valdur Lahtvee

Valdur LahtveeValdur Lahtvee, Sihtasutuse Säästva Eesti Instituudi programmijuht on hariduselt metsainsener (võrdsustatud  magistrikraadiga), töötanud enam kui 30 aastat erinevatel keskkonnakaitsega seotud ametikohtadel nii mittetulundus-, riigi- kui ka ärisektoris. Tal on põhjalikud teadmised ja laialdane kogemus nii strateegilises planeerimises, riikliku keskkonnapoliitika ja –strateegia väljatöötamises ja arendamises ning strateegilise keskkonnamõju hindamises kui ka praktilistes keskkonnaküsimustes, rohemajanduse, energeetika ja kliima valdkondades.  

Valdur Lahtvee on juhtinud Eesti keskkonnategevuskava koostamise metoodika väljatöötamist, keskkonnategevuskava koostamist ja ellurakendamist; on analüüsinud Eesti keskkonnaseadustikku ja osalenud selle täiendamisel, kavandanud ja korraldanud Euroopa Liidu keskkonnaseadustiku ülevõtmist. On osalenud erinevate sektorite arengukavade koostamisel ning nende keskkonnamõju hindamisel. Omab15-aastat projektijuhtimise kogemust Euroopa Liidu Phare  ja ISPA programmi ning kahepoolse välisabi vahendite rakendamisel.

Valdur Lahtvee on tegutsenud keskkonnaaudiitorina ja keskkonnamõju hindajana ning osalenud aktiivselt kodanikuühiskonna arendamisel ning eri huvigruppide kaasamisel ja harimisel.

Valdur Lahtvee oli Riigikogu XI  kooseisu liige. Tema tegevust Eesti keskkonnakaitse arendamisel on tunnustanud Eesti Vabariigi President Valge Risti V järgu teenetemärgiga.

Viimati uuendatud: 7. Aprill 2015

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.