Sa oled siin

Aastaraamat „Mets 2018“

Mets 2018

 

Aastaraamat „Mets 2018“

Väljaandja: Keskkonnaagentuur

Ilmumisaeg: 2020

Keel: Eesti ja inglise

Keskkonnaagentuuril on valminud Aastaraamat „Mets 2018“

 

Aastaraamat „Mets 2018“ esitab statistilist informatsiooni Eesti metsandussektori kohta. Väljaanne sisaldab metsaomandi, -varude, -uuendamise, -tulekahjude, metsa tervisliku seisundi ja õigusnormide eiramisega seonduvaid peatükke ning teavet metsaga seotud raietest, jahindusest, majandusest ja teadusest. Kui põhitähelepanu on pööratud 2018. aasta statistilistele näitajatele, siis võimalusel on tabelites ja joonistel esitatud ka varasemate aastate andmeid.

Info ja andmete koondamisel on kasutatud järgmisi allikaid: Keskkonnaagentuur, Statistikaamet, Keskkonnaamet, Maa-amet, Riigimetsa Majandamise Keskus, Keskkonnainspektsioon, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Erametsakeskus, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet, Maaülikool ning LULUCFi raport ning OÜ Forinfo uuring „Eesti erametsaomandi struktuur ja kasutamine 2015. aastal“.

Mõned olulised väljavõtted:

  • Eesti metsamaa pindala (SMI andmetel) on 2 330 796 ha ja kasvava metsa tagavara 480 260 000 m3.
  • Metsaga metsamaa ehk puistute pindala moodustab 47,4% Eesti pindalast, seega pea pool Eestimaad on puistutega kaetud.
  • Enamlevinud puuliikideks Eestis on harilik mänd, harilik kuusk ning aru- ja sookask.
  • Veerandile ehk 24,6%le metsamaast on seatud rangem või leebem kaitserežiim.
  • Keskkonnaagentuuri raiemahtude eksperthinnangu alusel raiuti 2018. aastal 12,5 miljonit m3 – sh RMK raius 4,3 miljonit m3, füüsilisest isikust erametsaomanikud 3,4 miljonit m3 ja juriidilisest isikust erametsaomanike raied 4,8 miljonit m3.


   

   

 

Viimati uuendatud: 6. Mai 2020

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.