State of environment in Estonia on the threshold of XXI century

Century

Koostanud: Keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskus
Ilmumisaasta: 2001
Lehekülgi: 99
 

„State of environment in Estonia on the threshold of XXI century“ on tõlge eesti keeles ilmunud raamatust „Eesti keskkonnaseisund XXI sajandi lävel“.

Ajalooliselt ja looduslikult on Eesti ikka olnud piiriala Põhja ja Lõuna ning Ida ja Lääne vahel. Euroopa 41 riigi seas on Eesti pindala poolest 28-ndal, elanikkonna poolest 35-ndal ja elaniku kohta arvutatud aastase koguprodukti poolest 29-ndal. Kuigi viimasel aastakümnel on Eesti elanikkond mitmesugustel põhjustel pidevalt vähenenud, pole see takistanud majanduse restruktureerimist, mis koos varade tagastamise ning erastamisega on Eesti ühiskonda tundmatuseni muutnud.

Omaniku tekkimine, ebaefektiivsetest tehnoloogiatest loobumine ja tootmismahtude üldine langus on loonud soodsad tingimused keskkonnasaaste vähenemiseks. Samas on suurenenud Eesti enda ja välisabi kaudu laekunud investeeringud keskkonnakaitsesse. Nende protsesside tulemusena on märgata selgeid tundemärke keskkonnaseisundi paranemisest. Kuid ilmnenud on ka uued negatiivsed arengud: autostumine on kaasa toonud suuremate linnade õhukvaliteedi halvenemise, maamajanduse madalseisuga kaasneb avamaastike ja seal leiduvate väärtuslike pärandkoosluste kadumine, kunagise suurmaaparanduse unarusse jäetud objektid muutuvad soostunud võserikeks.

 

 

Viimati uuendatud: 30. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.