Loodusvaatuste andmebaas

Järgnev link viib Loodusvaatluste andmebaasi veebilehele. Loodusvaatluste andmebaasi on mõeldud igale inimesele oma loodusvaatluse registreerimiseks. Kirja pandud vaatlused on kõigile nähtavad avalikul kaardil. Kaardile ilmuvad vaatlused pärast seda, kui liigirühma ekspert on sisestatud vaatlusandmed üle vaadanud ja tõepäraseks tunnistanud.

Andmebaasi saab sisestada andmeid lindude, imetajate, kalade, kahepaiksete, roomajate, putukate, taimede, sammalde ja samblike, seente jt liikide kohta. Selleks tuleb ennast kõigepealt andmbaasi kasutajaks registreerinud, seejärel saab oma vaatluse andmebaasi sisestada. Vaatluskoha saab andmebaasis määrata otse kaardilt või sisestades koordinaadid.

Alates 2015. aasta lõpust on Loodusvaatluste andmebaasil nutirakendus Andoridi, iOS ja Windows operatsioonisüsteemile. Nutirakendusega saab sisestada vaatluse andmebaasi otse vaatluspaigal.

Sisestatud kaitsealuste liikide vaatlused jõuavad pärast looduses kontrollimist riiklikusse keskkonnaregistrisse. Kõikide liikide sisestatud vaatluseid saab kasutada näiteks levikuatlaste koostamisel ja analüüside tegemisel.

Viimati uuendatud: 19. September 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.