Seire ja indikaatorid

Eluslooduse mitmekesisuse ja maastike seire eesmärgiks on liikide arvukuses ja levikus ning koosluste ja maastike arengus asetleidvate muutuste kindlakstegemine, jälgimine ning võimalike arengusuundade prognoosimine, lähtudes nii elus- kui eluta looduse seire raames kogutud informatsioonist.

Seire raames kogutud andmed ning nende analüüs annavad taustandmeid loodus- ja keskkonnakaitseliste meetmete rakendamiseks ning majandus- ja ehitustegevuse planeerimiseks nii kohalikele omavalitustele, üksikisikutele kui riikliku tasandi otsustajatele. 

Koosluste seire eesmärgiks on jälgida Eesti maastikele klimaatiliselt omaste või pärandkultuurmaastiku elementidena tuntud koosluste arengut ning hinnata toimuvate muutuste iseloomu ja põhjuseid.

Liigiseire ülesandeks on koguda informatsiooni meie liikide, nende populatsioonide ja koosluste kohta eesmärgil korraldada liigikaitset, liigipopulatsioonide ja koosluste ning elupaikade ja kasvukohtade kui ressursside ja inimese elukeskkonna lahutamatu osa kaitset ning kasutamist.

Olemas on Eesti keskkonnaseisundi näitajate ehk keskkonnaindikaatorite süsteem (vt link allpool). Süsteemis kajastatud näitajad annavad ülevaate Eesti keskkonnaseisundist.

 

Viimati uuendatud: 19. September 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.