Metsad

Metsaga on kaetud ligi pool (48%) Eesti maismaast. Eestis esinevad loometsad, nõmmemetsad, palumetsad, laanemetsad, sürjametsad, salumetsad, lammimetsad, soostunud, soo- ja kõdusoometsad ning kadastikud. Metsa näol on tegu ühe suurima Eesti rikkusega nii looduslikus kui ka majanduslikus mõttes. Suuremale osale Eestis elavatest ohustatud liikidest on koduks just vanad metsad. Eesti metsades arvatakse elavat umbes 20 000 liiki, millest parimal juhul kümnendiku seisundist on olemas igakülgne ülevaade. Kõige arvukama liigirühma – selgrootute – seas on tuhanded liigid eeldatavasti seni hoopis registreerimata ning ka registreeritute seas on just looduskaitseliselt oluliste, haruldaste liikide käekäik väga raskesti jälgitav.

 

 

Viimati uuendatud: 19. September 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.