Planeerimine ja transport

Planeerimise mõte on tagada võimalikult paljude ühiskonnaliikmete vajadusi ja huvisid arvestav ruumi jaotamine erinevate eesmärkide täitmiseks. Et inimtegevus ei tungiks läbimõtlematult ja kaootiliselt peale loodusele, tuleb planeeringutes kavandada meetmeid loodusvarade, maastike ja looduskoosluste säilimiseks. Kui looduskaitse alla võetakse väärtuslikumad loodusalad, siis vähemväärtuslikemate looduslike alade, mis ühendades väärtuslikke kaitsealuseid alasid moodustavad sidusa ökoloogilise võrgustiku, säilimine tuleb tagada planeeringutega.

Transpordil on tänapäeval küllalt suur keskkonnamõju. Transporditeed tükeldavad loodusmaastikku, katkestades niiviisi loomade liikumisteid, mille tagajärjeks on transpordivahendite kokkupõrked loomadega. Liikumisvahendid tekitavad müra ja paiskavad atmosfääri saasteaineid, mis on kahjulikud elusolenditele ning aitavad kaasa globaalsele kliimamuutusele. Seega on ka transporditeede ja -ühenduste planeerimisel oluline arvestada looduskeskkonnaga.
 

Viimati uuendatud: 19. September 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.