Loodusharidus

Mitmed riiklikud ja rahvusvahelised õigusaktid, lepingud ja muud dokumendid väärtustavad ja tõstavad esile loodusharidust, keskkonnateadlikkust ja säästvat arengut toetava hariduse alaseid tegevusi. 

On tõsiasi, et loodusteadlikud inimesed oskavad tegutseda elukeskkonda säästvalt. Sellise suhtumise ja tegutsemise saavutamiseks on oluline aga loodushariduse piisav kättesaadavus. Seda eriti koolilastele, sest just selles eas kujunevad inimese väärtushinnangud. Looduse tundmine võimaldab inimesel sügavamalt mõista maailma ja selle toimimist.

Looduse tunnetus ja tundmine ei teki vaid raamatuid lugedes. Vaja on viibida ka looduses, et seal kuulata, katsuda, nuusutada, näha, kogeda ja tundma õppida. 
 

Artiklid:

 

Lingid:

Viimati uuendatud: 19. September 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.