Estonian environmental review 2009

EER2009

Toimetaja: Karmen Kaukver
Ilmumisaasta: 2010
Lehekülgi: 184

„Estonian Environmental Review 2009“ on ingliskeelne tõlge läinudaasta lõpus ilmunud raamatust „Keskkonnaülevaade 2009“, mis annab ülevaate Eesti keskkonnaseisundist, keskendudes perioodile 2003–2007. Elanike arv valitsenud tarbimis- ja ehitusbuumi ajal langes, kuid inimtegevusest põhjustatud surve keskkonnale pigem suurenes, eriti 2007. aastal.

Keskkonnaülevaade algab kokkuvõttega Eesti rahvastikust ja majandusest. Järgneb ülevaade kõigist peamistest keskkonnavaldkondadest: loodusvarade kasutamine, õhu- ja veekvaliteet, looduse mitmekesisus, mullastik, maakasutus, kliimamuutus, aga ka jäätmed, keskkonnamaksud ja -tasud, keskkonnajuhtimise vahendid. Väljaanne sisaldab eraldi peatükki keskkonna ja tervise teemal.

Keskkonnaülevaade 2009 sarnaneb ülesehituselt eelmise, 2005. aastal ilmunud keskkonnaülevaatega, et tagada teemade võrreldavus. Käesoleva keskkonnaseisundi ülevaate aegread ulatuvad 2007., mõned ka 2008. aastasse. Seega on ülevaatest näha, kas või kuidas on Eesti majanduslikult väga edukatel aastatel saanud hakkama Euroopa Liidu direktiividest tulenevate, sageli üsna kõrgete keskkonnaalaste eesmärkide saavutamisega.

E-raamatus on sisukord ja kõik tekstis esinevad veebiaadressid lingitavad.

 

 

Viimati uuendatud: 30. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.