Ilm

Keskkonnaagentuuri Riigi Ilmateenistuse põhifunktsiooniks on ilmaprognooside ja -hoiatuste koostamine ning nende edastamise ja kättesaadavuse tagamine. Ilmainfot saavad ilmateenistusest muuhulgas ka lennundus- ja laevandusettevõtted, kelle tegevustes ilm olulist rolli mängib. Lisaks on olulisel kohal koostöö teiste riigiasutustega - nt Päästeametiga, kellele info ilmaolude kohta suureks abiks on. Ilmateenistuses talletatakse ka Eesti ilma ajalugu - vaatlusjaamades mõõdetud ilmaandmed on olulised nii erinevate teadusala uurijatele kui ka politseile või kindlustusfirmadele.

Prognoose koostame vaatlusandmete põhjal, mis saadakse 104-st meteoroloogia- ja hüdroloogiajaamast üle Eesti. Kuna ilm ei tunne riigipiire, on oluliseks andmeallikaks ka rahvusvaheliste meteoroloogiavõrgustike kaudu saadavad andmed. Rahvusvahelisse andmevoogu jõuavad ka Eestis mõõdetud ilmaandmed ning koostatud ilmaprognoosid.

Vaata lähemalt: www.ilmateenistus.ee, www.lennuilm.ee

 

Viimati uuendatud: 16. Juuni 2020

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.