Keskkonnaseire andmekogu KESE

Alates 13. maist 2016 on kasutuses uus riikliku keskkonnaseire programmi ja sellega seotud projektide käigus kogutud seireandmete kogumise ja avalikustamise andmekogu/infosüsteem KESE. KESEsse kantud seiretulemustega on võimalik tutvuda igaühel (seirehuvilise roll) kasutades ID kaarti või mobiili-ID-d. Lisaks saavad Keskkonnaministeeriumi ja selle haldusala töötajad kasutada sisselogimiseks oma tööarvuti ActiveDirectory kasutajatunnuseid. Seiretööde tellimiseks, seireandmete sisestamiseks ja kogu KESE sisu (seirehuvilise rollis näeb ainult väärtuste, aruannete ja kaardi mooduleid) nägemiseks tuleb KESE peakasutajale Asko Põder'ile (asko.poder@envir.ee) esitada sellekohane põhjendatud soov. Kui taotlus rahuldatakse, siis tehakse isikule KESEs isikukoodiga registreeritud kasutaja (ametniku, seiraja, seiraja administraatori, keskkonnaspetsialisti rollid).

Tänaseks masintöödeldaval kujul KESEst kättesaadavad on toodud allolevas tabelis. KESEst masintöödeldaval kujul kättesaadavate andmete osakaal KESEs suureneb pidevalt, kuna toimub n.ö. "vanade seireandmete" sisestamise töö.

KESEst ei ole hetkel veel kättesaadav vanemate aastate seirearuandlus (st aruande tekstifailid ja lisafailid). Need on praegu ainult seireveebis. KESE kasutusjuhend on kättesaadav KESE avalehe allservast. Küsimuste ja probleemide korral palun pöörduda seiretöö tellimise lepingus määratud kontaktisiku või KESE peakasutaja Asko Põder'i poole (Asko.Poder@envir.ee; Keskkonnaagentuuri andmehaldusosakonna peaspetsialist, 6736612).

 

Viimati uuendatud: 13. September 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.