Seirefoorum

Seirefoorum on iga-aastane avalik üritus riikliku keskkonnaseire (ja ka laiemas mõttes keskkonnaseire) allprogrammide läbiviimise ning arendamise ja arendamisvajaduste tutvustamiseks, eelkõige aga seiretulemuste tutvustamiseks. Ürituse üheks ülesandeks on tuua kokku keskkonnaseire läbiviijad, otsustajad (st ametnikud) erinevatest riigiasutustest ja kohalikest omavalitsustest, teadusasutuste esindajad, keskkonnavaldkondade üliõpilased, õppejõud ja õpetajad. Oodatud on ka keskkonnahuvilised inimesed teistest tegevusvaldkondadest.

Keskkonnaagentuuri üheks tööülesandeks on keskkonnaalase teabe ja keskkonnainfo levitamine, elanikkonna teavitamine Eesti keskkonna seisundist ja selle muutustest. Sellise avaliku üritusega on võimalik kokku tuua erinevad keskkonnaandmete kasutajad ning keskkonnainfot tarbivad erinevad sihtgrupid. Seiretööde läbiviijatelt on võimalik otse küsida nende uurimisvaldkonna kohta - mida nad seiravad, kuidas, mispärast ja millised on tulemused. Keskkonnavaldkonna ametnikelt erinevatest riigiasutustest on võimalik küsida, mida tehakse keskkonna kaitsmiseks ja kuidas see õnnestub. Millised on meie riigi rahvusvahelised kohustused ja kuidas me nendega täitmisega toime tuleme. Kohalikul tasandil on kindlasti oma eripärased keskkonnaprobleemid, mida riiklik keskkonnaseire ei pruugi kajastada - kes neid jälgib ja kuidas, mida peaks inimene teadma oma koduümbruse elukeskkonna kohta ja kust ta seda infot saab. Üritused on seni olnud üsna populaarsed, kindlasti on iga osaleja saanud teada midagi uut, huvitavat ja kasulikku.

Igal aastal on Seirefoorumil kindel teema. Kuna riiklik keskkonnaseire programm on väga lai ja katab valdkonnad meteoroloogilistest vaatlustest kuni maavärinate registreerimiseni, ei suuda seda ühe üritusega kuidagi katta. Nii valitaksegi iga kord uus teema - veekogude seisund, väliõhu kvaliteet, elustiku mitmekesisus vmt. Üritus toimub enamasti novembris ja kõik ettekanded pannakse üles ka riikliku keskkonnaseire veebilehele.

Olete oodatud Seirefoorumile! Seirefoorumi teema, toimumisaja ja päevakava kohta saadetakse info laiali erinevaid kanaleid kasutades, sh riikliku keskkonnaseire veebilehel ja Keskkonnaagentuuri kodulehel (http://www.keskkonnaagentuur.ee) umbes kuu aega enne ürituse toimumist.

Viimati uuendatud: 27. Veebruar 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.