Seirefoorum 2011

3. novembril toimus IV Keskkonnateabe Keskuse poolt korraldatud Seirefoorum, mis oli pühendatud metsa- ja metsaelustiku seirele.

Selleaastased ettekanded käsitlesid metsa kui ökosüsteemi väga erinevate nurkade alt - kajastamist leidsid nii metsapuude kui metsamulla ja sademete seire, erinevate elustikurühmade seire ja seire võimalikud arengusuunad. Seirefoorumi lõpusõnadena jäi kõlama tõdemus, et nii nagu keskkonda, tuleb ka keskkonnaseiret vaadelda tervikuna. Keemilised, füüsikalised ning bioloogilised näitajad moodustavad ühtse terviku, mis võimaldab välja selgitada täheldatud muutuste põhjuseid ning prognoosida protsesside kulgemise suunda. Kindlasti peavad keskkonnaseirega tihedalt seotud olema meetmete rakendamine elus ja eluta keskkonna ning liikide kaitseks, mis omakorda aitavad tagada tasakaalustatud arengu looduskeskkonnas, sotsiaalses keskkonnas ja majanduses.

Üritusel kõlanud ettekanded:
 

 

Viimati uuendatud: 4. September 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.