Seirefoorum

ELUSLOODUS JA INIMENE – KES KEDA?

14. november 2018

Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditoorium

Foorumi eesmärk oli arutleda, kellele ja milleks on vaja koguda infot meid ümbritseva looduse kohta. Andmete järjepidev kogumine ehk seire on hea vahend eluslooduse seisundi kirjeldamiseks, et luua võimalikult terviklik pilt eelkõige neile, kelle otsustest sõltub inimese ja looduse tasakaal.

Eluslooduse riiklikku seiret on Eestis tehtud alates 1994. aastast. Selle aja jooksul on muutunud nii seiretööd ja seiret koordineerivad asutused kui ka meid ümbritsev keskkond. Uuenduslike tehnoloogiliste seiremeetodite kõrval võiksime ehk eluslooduse jälgimisse rohkem kaasata ka vabatahtlikke loodusvaatlejaid.

Foorumi ettekanded annavad ülevaate eluslooduse seire ökoloogilistest alustest, seire planeerimisest ning üles kerkinud probleemidest, sh andmete haldamisest ja kasutamisest.

Seirefoorum 2018

Üritusel kõlanud ettekanded:


Ettekannete videoülesvõtted:

Kontakt ja lisainfo: Piret Kiristaja (piret.kiristaja@envir.ee), tel: 56711154

Viimati uuendatud: 17. Detsember 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.