Seirefoorum

ELUSLOODUS JA INIMENE – KES KEDA?

14. november 2018

Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditoorium

Foorumi eesmärk on arutleda, kellele ja milleks on vaja koguda infot meid ümbritseva looduse kohta. Andmete järjepidev kogumine ehk seire on hea vahend eluslooduse seisundi kirjeldamiseks, et luua võimalikult terviklik pilt eelkõige neile, kelle otsustest sõltub inimese ja looduse tasakaal.

Kutsume kaasa rääkima kõiki, keda puudutab meie eluslooduse seisund, selle kohta andmete kogumine või nende kasutamine. Otsime koos vastuseid küsimustele:

- Kas eluslooduse seire täidab oma eesmärki?

- Milliseid rolle täidavad erinevad asutused eluslooduse seires, millist loodus ise?

- Kuidas teha koostööd nii, et kõik osapooled võidavad ja ka loodus jääb ellu?

- Millised on erinevate huvigruppide ootused ja vajadused?

- Millised on kitsaskohad ja mis on hästi?

- Mida teha teisiti ja kuidas?

 

  • Registreerumine lõppenud

Eluslooduse riiklikku seiret on Eestis tehtud alates 1994. aastast. Selle aja jooksul on muutunud nii seiretööd ja seiret koordineerivad asutused kui ka meid ümbritsev keskkond. Uuenduslike tehnoloogiliste seiremeetodite kõrval võiksime ehk eluslooduse jälgimisse rohkem kaasata ka vabatahtlikke loodusvaatlejaid. 

Foorumi ettekanded annavad ülevaate eluslooduse seire ökoloogilistest alustest, seire planeerimisest ning üles kerkinud probleemidest, sh andmete haldamisest ja kasutamisest. Täpsema päevakava avaldame lähinädalatel!

Moderaator: Sander Loite

Seirefoorum 2018

Kontakt ja lisainfo: Piret Kiristaja (piret.kiristaja@envir.ee), tel: 56711154

Viimati uuendatud: 12. November 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.