KOV keskkonnaspetsialisti metoodiline juhend

Andmebaasid

Kliendi tagasiside

Metoodiline juhend on mõeldud kohaliku omavalitsuse (KOV) keskkonnavaldkonna spetsialistile ja otsustajale, selle eesmärk on hõlbustada Keskkonnaagentuuri (KAUR) andmebaaside kasutamist ja KOV‑i keskkonnaseisundi ülevaate koostamist ning olla abimeheks parimate keskkonnaotsuste langetamisel. Leheküljel on tutvustatud põhilisi Eesti keskkonnaseisundi indikaatoreid ning KAUR‑i ja teiste asutuste (EKUK, Maa-amet, Terviseamet) keskkonna­andmebaase ja nende kasutamist.

KOV keskkonnaseisundi ülevaate lehel on lühidalt põhilised seaduseviited, mis on aluseks ülevaate koostamisele. Eesti keskkonnanäitajate vaates on esitatud ja selgitatud Euroopa Keskkonnaagentuuri metoodika alusel põhilised keskkonnaseisundi indikaatorid. Andmebaaside valdkonnapõhises (õhk, vesi, elusloodus, jäätmed, maakasutus) jaotuses on lahti seletatud andmebaaside sisu. KOV keskkonnavaldkonna tegevuste vaates on andmebaaside otselinkidega loetelu on jaotatud tegevustest lähtuvalt kolme põhigruppi:

Juhend valmis KIK projekti „Keskkonnaagentuuri teabe jagamine keskkonnateadlikkuse tõstmiseks väljundmaterjalide kaudu“ raames. Projekti eesmärgiks on KAUR‑i teabe viimine vastava sihtrühmani nii valdkonnapõhiste- kui üleste väljaannete ja teabekandjate kaudu. Juhendi koostamisel osalesid KAUR‑i osakonnajuhatajad ja sisu­spetsialistid.

 

 

Viimati uuendatud: 21. Jaanuar 2021

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.