II hange. 919 tõkestusrajatise inventariseerimine

Hanke käigus inventariseeriti sellel ajal teadaolnud 919 tõkestusrajatist jõgedel ja ojadel, mis asusid nii riigi-, era-, kui reformimata riigimaal. Selgitati välja tõkestusrajatiste (paisude) ja paisjärvede (sh järvede äärsete kinnistute) omandikuuluvus, vee erikasutuslubade olemasolu ning fikseeriti, millised kaitsealad ja hoiualad asusid uuritavate tõkestusrajatise mõjupiirkonnas või võisid saada mõjutatud nii tõkestusrajatise likvideerimisest kui kalateede võimalikust rajamisest. Teostati objektide ülevaatus ja tehnilisele seisundi hindamine. Kalanduseksperdid andsid hinnangud iga konkreetse tõkestusrajatise mõjust kalastikule ühes ettepanekuga kalade rändetingimuste parandamiseks. Riigimaal või reformimata riigimaal olevatele tõkestusrajatistele, millel puudus vee erikasutusluba, valmistati töö raames ette vee erikasutusloa taotluste eelnõud.

Riigihange registrinumbriga 129605 kuulutati välja 8.03.2012. Hanke võitsid ühispakkujad Eesti Veeprojekt OÜ, Inseneribüroo Urmas Nugin OÜ, Projekteerimisbüroo Maa ja Vesi AS, Maves AS, Kobras AS, Piiberprojekt OÜ, Merin OÜ, Ökokonsult OÜ ja Projektbüroo Koda OÜ. Tööd II hanke täitmiseks algasid 15.06.2012 ja lõppesid 28.07.2013.

II hanke tulemused:

Hanke II paisude ülevaatuslehed maakondade kaupa:

 

Viimati uuendatud: 10. Veebruar 2021

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.