Vesi

Vesi

Veealane andmestik ja info mõjutab paljude asutuste ja ettevõtete igapäevatööd ning üksikisikute elukorraldust. Millises seisundis on minu kodukoha pinna- või põhjavesi, kas jätkub vaba veeressurssi uue tootmise või elamupiirkonna arendamiseks, kas esineb üleujutusi, kus on lähim puurkaev või pinnaveehaare - need on vaid mõned näited küsimustest, millele saab vastuse KAURist, kuna siia koondub peamine info Eesti veeressursi, selle seisundi ja kasutamise kohta.

 

Vee valdkonnaga tegelevad Keskkonnaagentuuris kolm osakonda. Hüdroloogiaosakond teeb hüdroloogilist seiret: kogub, töötleb, üldistab, säilitab ja levitab kogutud seireandmeid, koostab prognoose, teeb insenertehnilisi arvutusi ning peab hüdroloogilist infosüsteemi. Andmehaldusosakond kogub, töötleb, analüüsib ja avalikustab põhja- ja pinnavee ning veekasutuse andmeid, koostab riigisiseseid ja rahvusvahelisi aruandeid ning haldab ja arendab veevaldkonna andmekogusid. Keskkonnaanalüüsi osakond koostab erinevaid keskkonna valdkondi, sh vee valdkonda hõlmavaid probleemipõhiseid analüüse.

 

Viimati uuendatud: 11. Juuni 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.