Hüdroloogia

Hüdroloogiaosakond teeb hüdroloogilist seiret ning töötleb, üldistab, säilitab ja levitab kogutud seireandmeid, koostab hüdroloogilisi prognoose ja teeb insenertehnilisi arvutusi.

 

Riigi hüdromeetriavõrku kuulub ca 100 püsiseirejaama, mis paiknevad jõgedel, järvedel, soos ja rannikumeres. Automaatjaamad mõõdavad veetaset, veetemperatuuri, sademeid ja õhutemperatuuri. Seirejaamad  edastavad andmeid üle mobiilsidevõrgu ilmateenistuse kodulehele (www.ilmateenistus.ee).

Eesti riigi hüdromeetriavõrk  edastab nii ajaloolisi andmeid kui ka operatiivhüdroloogilist infot rahvusvahelisse  andmevahetusvõrku. Hüdroloogia osakond esindab Eestit WMO Hüdroloogia Komisjoni töös ning Põhjamaade Hüdroloogia Assotsiatsiooni töös.

Hüdroloogia aastaraamatutega saate tutvuda siin.

Vaata lisaks: http://www.ilmateenistus.ee/siseveed/

Viimati uuendatud: 13. November 2020

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.