Veekasutus

Veekasutus on veekogust või põhjaveekihist vee võtmine, aga ka heitvee veekogusse tagasijuhtimine. Lisaks  kuulub selle mõiste alla veekogu kasutamine majanduslikul eesmärgil (nt elektritootmiseks) või muul moel. Vee kasutamist reguleeritakse  vee-erikasutuslubadega.

 

Veekasutaja üks kohustusi on esitada vähemalt üks kord aastas aruanne kasutatud vee, heitvee hulga ja suublasse juhitud reoainete koguse ning mere süvendamise ja kaadamise käigus eemaldatud, ümberpaigutatud ning kaadatud aine koostise ja mahu kohta.
KAUR koostab veebilehelt (http://veka.eelis.ee) avatava ja täidetava veekasutuse (VEKA) aruandevormi hiljemalt 1. veebruariks aruandlusaastale järgneval aastal. Veekasutaja esitab aruande oma veealase tegevuse kohta vastavalt vee erikasutuse iseloomule aruandeperioodile järgneva aasta 1. märtsiks.

Veekasutuse aastaaruannete esitamine: http://loodus.keskkonnainfo.ee/WebEelis/veka.aspx?page=vekavek


Vaata ka:

Lisaks:

 

Viimati uuendatud: 14. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.