Veekasutus

Veekasutus on veekogust või põhjaveekihist vee võtmine, aga ka heitvee veekogusse tagasijuhtimine. Lisaks  kuulub selle mõiste alla veekogu kasutamine majanduslikul eesmärgil (nt elektritootmiseks) või muul moel. Vee kasutamist reguleeritakse vee- või kompleksloaga.

 

Alates 2020. aastast esitab vee- ja kompleksloa omaja veekasutuse aastaaruande infosüsteemis KOTKAS: https://kotkas.envir.ee/.
KOTKAS kasutajatugi: tel: 662 5999 e-post: klienditugi@keskkonnaamet.ee.

Aruandlusega laekunud andmete põhjal koostab Keskkonnaagentuur veevõtu, -kasutuse ja heitvee reostuskoormuse kohta igal aastal koondülevaate, mis on leitav https://www.keskkonnaagentuur.ee/et/veekasutuseaastaaruanded.

  Lisaks:

  • Heitveeanalüüside infosüsteem HEIAN – heitvee ja suublate riikliku kontrollseire tulemuste arhiiv, sisselogimiseks vajalikud Eelise kasutajatunnused. Heiani kasutusõiguse saab küsida KAURi andmehaldusosakonnast (Triin.Trautmann@envir.ee). HEIANis on andmed kuni aastani 2018, edasised andmed on sisestatud infosüsteemi KOTKAS.

   

  Viimati uuendatud: 13. November 2020

  Kuidas osaleda
  riigi valitsemises?

  Sinu arvamus on meile väga oluline!
  Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.