Sa oled siin

Eesti jäätmekäitluse ülevaade 2011-2013

 

Väljaandja: Keskkonnaagentuur
Toimetaja: Karmen Kaukver
Koostajad: Marit Leevik, Matti Viisimaa, Cäthy Kuusik, Rain Päären, Merike Liiver, Erkki Meikas, Andres Rattur
Ilmumisaeg: November 2015
Keel: Eesti keel
Lehekülgi: 124
ISSN (e-väljaanne) 2228–1541

Jäätmekäitluse ülevaade on kokkuvõte aastatel 2011–2013 Eestis käideldud jäätmeliikidest ja -kogustest. See on järg kolm aastat tagasi ilmunud jäätmekäitluse ülevaatele. Võrreldes eelmise ülevaatega, on sel korral varasemast enam tähelepanu pööratud jäätmekäitluskohtadele ja lisatud on jäätmekäitluskohtade ning kasutusel olevate prügilate interaktiivsed teemakaardid.

Jäätmekäitluse ülevaade on koostatud ettevõtete jäätmearuannete põhjal. Probleemtooteid käsitlevas peatükis on kasutatud ka probleemtoodete registri (PROTO) andmeid.

 

 

Infograafikud:


1. 2013. aastal alustati Iru koostootmisjaamas soojuse ja elektri tootmist segaolmejäätmete põletamise teel. Kuidas see kajastub jäätmekäitlusega seotud andmetes?

 

2. Olmejäätmete teke inimese kohta aastas. Pakendijäätmete kogumine muudest olmejäätmetest eraldi on tublisti edenenud, kuid arenguruumi veel on. Kui palju täpsemalt?

 

3. Olmejäätmete teke on pisut langenud ja prügilasse jõuab neist märkimisväärselt vähem pärast seda, kui alustas tööd Iru jäätmeenergiaplokk.

 

 

<--break->

Viimati uuendatud: 16. Juuli 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.