Sa oled siin

Euroopa keskkond 2015 — seisund ja väljavaated: kokkuvõte

SOER 2015

 

Väljaandja: Euroopa Keskkonnaagentuur
Ilmumisaeg: Märts 2015
Keel: Eesti keel
Lehekülgi: 205
ISBN: 978-92-9213-544-7

 

 

 

 

 

 

 

„Euroopa keskkond — seisund ja väljavaated“ (The European environment — state and outlook 2015, lühend SOER 2015) on mahukas Euroopa keskkonnaülevaade, mis ilmub iga viie aasta järel ja seda koostab Euroopa keskkonnaagentuur.


SOER 2015 annab põhjaliku hinnangu Euroopa keskkonna seisundile, suundumusele ja väljavaadetele üleilmses kontekstis. Aruanne analüüsib võimalusi parandada olemasolevaid poliitikaid ning nende aluseks olevaid teadmisi selleks, et saavutada Euroopa Liidu 2050. aasta visioon — hea elu maakera võimaluste piires. SOER 2015 põhineb objektiivsel, usaldusväärsel ja võrreldaval keskkonnaalasel teabel ning toetub andmetele ja infole, mis on kättesaadav Euroopa Keskkonnaagentuurile ning Euroopa keskkonnateabe- ja vaatlusvõrgule Eionet, kuhu kuulub 39 Euroopa riiki, sh Eesti.


„Euroopa keskkond 2015 - seisund ja väljavaated: kokkuvõte“ on selle mahuka väljaande sünteesiv kokkuvõte. Erinevalt teistest SOER 2015 osadest saab kokkuvõtet lugeda ka eesti keeles.

SOER 2015 väljaande ilmumise puhul korraldati keskkonnafoorum "Puhas loodus: Eesti kuvand või arengueeldus?", mille ettekanded leiad siit.

 

 

Lühivideod Euroopa keskkonnast (eestikeelsete subtiitritega):

Milliseid muutuseid vajame, et saavutada EL pikaajalised keskkonnaalased eesmärgid, selgitab EEA tegevdirektor Hans Bruyninckx (PhD)

Mille tagab meile bioloogiline mitmekesisus?

Riukalised jäätmed?!

Miks kraanivesi õigupoolest nii väärtuslik on ja mis juhtub, kui ravimijäägid jõuavad veekogusse?

 

Viimati uuendatud: 6. November 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.