Endise Nõukogude Liidu sõjaväe jääkreostus ja selle likvideerimine

Jääkreostus

Koostanud ja toimetanud: Anto Raukas

Ilmumisaasta: 1999

Lehekülgi: 198

Raamatu eesmärgiks on anda ülevaade nõukogude sõjaväe poolt rahuaja tingimustes tekitatud keskkonnakahjude analüüsi tulemustest. Otseseid sõjakahjusid siin ei hinnata. Keskkonnakahjud ulatuvad 4 miljardi USA dollarini. Kokku oli nõukogude sõjaväe kasutuses ligikaudu 1,9% Eesti territooriumist, kuhu tsiviilvõim ei ulatunud. Vabariigi Valitsusel ja Eesti NSV Metsamajanduse ja Looduskaitse Ministeeriumil puudus isegi ülevaade nende piirkondade keskkonnaseisundist.

Käesolev raamat on sõjaväekahjude hindamise ja rahastamise komisjoni paljuaastase töö kokkuvõte. Selle peatükid on kirjutatud vahetult uurimis- ja korrastustöödega seotud firmade töötajate, aga samuti eespoolmärgitud komisjoni liikmete poolt. Raamat valgustab Eesti Vabariigi ajaloo üht suurimat “valget laiku”, millest üldsusel oli seni väga vähe teada. Tööle on lisatud ingliskeelne resümee olukorra teavitamiseks välislugejatele.

 

 

Viimati uuendatud: 30. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.