Eesti järvede nimestik

Koostaja: Ruta Tamre
Ilmumisaasta: 2006
Lehekülgi: 85
 

Neljakümne aastase vahe järel ilmunud „Eesti järvede nimestik“ on uuendatud nimestik varem 1934. ja 1964. aastal ilmunud järvede nimestikest.

Kaasajastatud „Eesti järvede nimestik“ põhineb keskkonnaregistri veekogude nimistul. Järved on esitatud alamvesikondade kaupa ja käsitlust leiab 2804 veekogu, millest 1559 on looduslikud. Kui antud nimestikust on välja jäänud arvukalt kadunud järvi, siis rohkem on neid veekogusid, mis võrreldes varasemate nimestikega on lisandunud. Mitmete looduslike ja inimtegevusest tulenevate protsesside tagajärjel on järvede arv muutuv. Nii on lisandunud mitmeid maastumise tagajärjel tekkinud rannajärvi, samuti arvukalt tehislikke veekogusid, nii paisutatud kui endistesse karjääridesse tekkinud järvi.

Suur osa järvenimesid on korrigeeritud Siseministeeriumi kohanimenõukogu järvenimede töörühma poolt ning paljud nimed on kirjutatud kohaliku murde päraselt.

Nimestikus kasutatakse ka uuendatud järvede kodeerimissüsteemi – kasutusele on võetud uue ülesehitusega keskkonnaregistri kood, mis jääb ka edaspidi ametlikuks aluseks. Lisaks järvede põhikaardijärgsetele pindalaandmetele ja asukohakaartidele on kirjas ka järvede tüüp, saarte arv, kaldajoone pikkus ja keerukus.

Suur tänu kõigile nimestiku koostamisel osalenutele!

 

 

Viimati uuendatud: 30. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.