Kahepaiksete vabatahtlik seire

Sel aastal toimub Keskkonnaagentuuri eestvedamisel kahepaiksete vabatahtlik seire, mille käigus kogutavad andmed toetavad ja täiendavad riiklikku seiret ning parandavad teadmisi kahepaiksete levikust Eestis. Seires on oodatud osalema kõik loodushuvilised!
 
Vaatluste tegemise aeg algab, kui kahepaiksed kogunevad kudemisveekogudele ning lõpeb nende talvituma suundumisega. Vaatlusi saab edastada LVA äpi kaudu või sisestada otse Loodusvaatluste andmebaasi lehele https://lva.keskkonnainfo.ee/.
 

Kui soovite edastada korraga palju vaatlusi, saab kasutada vabatahtliku seire vormi loodusvaatluste andmebaasi veebilehel: https://lva.keskkonnainfo.ee/default.aspx?id=-1155560181&state=33;2098459831;est;lvasis;

Võimalusel tuleb määrata konn ilma teda kätte võtmata, kuid vahel on tunnuste nägemiseks vaja vaadata konna kõhu poolt. Kuigi Eesti kahepaiksed inimesele ohtu ei kujuta, tuleb siiski olla ettevaatlik.

  • Jaheda ilmaga konna kätte võttes on soovitatav kasutada kinnast.
  • Kui oled katsunud kärnkonna, tuleb käsi enne teiste konnade katsumist hoolikalt pesta või kasutada puhast kinnast. Kärnkonna mürk on teistele konnadele ohtlik!
  • Kui astud kummikutega sigimisveekogusse, tuleb jalanõusid kuuma veega pesta ja päikese käes täielikult kuivatada. Nii väldid kahepaiksete haiguste edasikandmist.

Tähelepanu!

Juhul, kui leiate sigimisveekogudest või nende ümbrusest ebatavaliselt palju teadmata põhjusel hukkunud kahepaikseid, siis teavitage sellest esimesel võimalusel Keskkonnaagentuuri (ragne.oja@envir.ee). Tegemist võib olla keskkonnamürkide või haiguspuhanguga, mis inimesele ohtu ei kujuta, kuid väärib teadlaste ja looduskaitsjate tähelepanu. Lisage kindlasti kirjale võimalikult täpne asukoht ja foto, millel on näha ümbritsevat maastikku.

 

Lisainfo ja kontakt:

Ragne Oja
e-post: ragne.oja@envir.ee

 

Viimati uuendatud: 26. Aprill 2019

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.