Paiksetest saasteallikatest välisõhku eraldunud saasteainete heitkogused aastail 2008−2010

Väljaanne „Paiksetest saasteallikatest välisõhku eraldunud saasteainete heitkogused aastail 2008−2010“ on ülevaade paiksetest saasteallikatest välisõhku eraldunud heitkogustest.

Ülevaade põhineb aruannetel ning keskendub ainult paiksetele saasteallikatele. Ülevaade sisaldab informatsiooni põhiliste saasteallikate, lahustite ja lahusteid sisaldavate kemikaalide kasutamise kohta ning kokkuvõtet põletatud kütustest.  

Suurimad õhusaastajad SO2 ja tahkete osakeste osas on elektrit ja soojust tootvad ettevõtted Ida-Virumaal. Vähenenud on SO2, tahkete osakeste ja lenduvate orgaaniliste saasteainete heitkogused. Heitkoguste kahanemine on peamiselt põhjendatav pärast Eesti iseseisvumist töötlevas tööstuses ning energeetikas toimunud muutustega. Need on toimunud tänu põlevkivi koguste vähenemisele, puiduhakke kasutuselevõtule elektrijaamades ning terminalidest pärit heitkoguste vähenemisega. Oma osa on andnud ka keskkonda puudutavate õigusaktide karmistumine Euroopa Liiduga ühinemisel. Suurenenud on aga NOx ja CO heitkogused, mis on seletatavad põletatud puidukoguste ja õlitoodangu suurenemisega.

 

 

Viimati uuendatud: 30. August 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.