2004-2007 õhku eraldunud saasteainete heitkogused paiksetest saasteallikatest

Paiksed

Koostajad: Natalja Kohv, Ardi Link, Elo Mandel, Nele-Brita Purik
Toimetaja: Karmen Kaukver
Ilmumisaasta: 2009
Lehekülgi: 31

”Õhku eraldunud saasteainete heitkogused paiksetest saasteallikatest aastail 2004–2007” on e-väljaanne, mis annab ülevaate paiksetest saasteallikatest õhku paisatud heitkogustest. Ülevaade keskendub järgmistele saasteainetele: vääveldioksiid, tahked osakesed, lenduvad orgaanilised ühendid, lämmastikoksiidid, süsinikoksiidid ja raskmetallid. Väljaanne sisaldab ettevõtetes põletatud kütuste analüüsi, samuti kokkuvõtet lahustite ja lahusteid sisaldavate kemikaalide kasutamisest. Ülevaade keskendub perioodile 2004 – 2007.

Ülevaade on koostatud välisõhku saastavate ettevõtete iga-aastaste aruannete põhjal ning sisaldab informatsiooni ainult paiksete saasteallikate kohta.

Võrreldes 2003. aastaga on 2007. aastaks vähenenud kõigi analüüsitud saasteainete heitkogused, peale CO, mis on jäänud samale tasemele, ja raskmetallide, mille kogus on kasvanud 10%. Suurem osa saasteainetest pärineb Ida-Virumaalt ja Harjumaalt, kuna neis maakondades on kõige rohkem ettevõtteid.

 

 

Viimati uuendatud: 3. September 2018

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.