Sa oled siin

Eesti metsad 2017

Neljapäev, 12. Aprill 2018
Keskkonnaagentuur on koostanud ülevaatliku andmekogu olulisematest numbrilistest iseloomustustest, mis annavad ülevaate Eesti metsade seisu kohta.
Keskkonnaagentuur on koostanud ülevaatliku andmekogu olulisematest numbrilistest iseloomustustest, mis annavad ülevaate Eesti metsade seisu kohta.

Keskkonnaagentuuri eelmise, 2017. aasta metsa raietele tehtud eksperthinnangu alusel kasvas juurde 16,1 miljonit tihumeetrit metsa ning raiemaht oli ligi 11 miljonit tihumeetrit. Võrdluseks - 2016. aasta raiemaht oli 10,7 miljonit tihumeetrit.

 

Kui kogu metsamaa tagavara aastane juurdekasv oli 16,1 miljonit tihumeetrit, siis majandatava metsamaa tagavara aastane juurdekasv 14,1 miljonit eurot. Raiemahuks hindab Keskkonnaagentuur 11 miljonit tihumeetrit.

Raiemahu eksperthinnangu teeb Keskkonnaagentuur võrreldes satelliitpiltidelt leitud lagedaid alasid lageraieteatistega.

Kokku on Eestis metsamaad 51,4 % maismaa pindalast ehk 2,3 miljonit hektarit. Sellest 2,1 miljonit hektarit on metsaga metsamaa.

Metsamaa kogupindala on Eestis pidevalt kasvanud. Kui nõukogude aja lõpus oli metsamaad Eestis 1,9 miljonit, siis 2010. aastal 2,2 miljonit ning 2017 aastal juba 2,3 miljonit hektarit.

Ligi pool Eesti metsamaast kuulub riigile (51%), millest omakorda valdav enamus kuulub Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK). Eraomandis on 48% Eesti metsamaast.

Kogu Eesti metsamaast on meil kaitse all 25,6%, seejuures 13,1 % on range kaitse all olev metsamaa ja 12,5% majandamispiiranguga metsamaa. Range kaitse all oleva metsamaa pindala osakaal on sel sajandil kasvanud, majanduspiiranguteta metsamaa pindala osakaal aga vähenenud.

Eesti puistute pindala on 2 157 400 hektarit, sellest kõige suurema osa - 551 800 hektarit – moodustavad 41-60-aasta vanused puud.

Peapuuliikide järgi on kõige rohkem metsamaast männimetsa ehk 31,4% metsamaa pindalast. Kask on peapuuliigiks 29,5 % metsamaast ning kuusk 18,8 % metsamaast. Männikute osa on sellel sajandil veidi kahanenud, kuusikuid, kaasikuid, hall-lepikuid ja haavikuid on aga juurde tulnud.

Kokkuvõte:

Infograafikud:

 

 

Statistilise metsainventuuri (SMI) täpsemad tulemused on leitavad siit:

Keskkonnaagentuur avalikustas 12. aprillil, milline on Eesti metsavaru ja raiemahu värsked, 2017. aasta tulemused.

Tutvu ettekannetega siin:

Infograafikud:

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.