Sa oled siin

Eesti ruumiandmed ning -teenused on ühtsel kujul kättesaadavad kõikidele Euroopa Liidu tarbijatele

Kolmapäev, 20. Jaanuar 2021
geoportaal.ee logo
Maa-amet koondas Eesti INSPIRE ruumiandmete teabe ja teenused koos kirjeldustega veebikeskkonda geoportaal.ee

 

Maa-amet koondas Eesti INSPIRE ruumiandmete teabe ja teenused koos kirjeldustega veebikeskkonda geoportaal.ee

Veebimajutust leiab lisaks Maa-ameti infole ka teiste riigiasutuste teave. Aastaga lisandus ligi 30 rahvusvahelisel ruumiandmemudelil põhinevat teenust.

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul on see hea näide asutuste vahelisest toimivast viljakast koostööst. „Keskkonnaagentuur on jaganud neljateistkümne INSPIRE teema andmeid, mille baasilt on koostöös valminud üle 20 teenuse. Tänu sellele paraneb nii keskkonnaandmete kättesaadavus kui ka loodetavasti suureneb andmete kasutamine,“ märkis Keskkonnaagentuuri juht.

Maa-amet on Eestis Euroopa ruumiandmete infrastruktuuri ehk INSPIRE (Infrastructure for Spatial Information in Europe) teabe- ja nõustamiskeskus. Eelmisel aastal koostas Maa-amet koostöös 18 andmekogu haldajaga riigiasutustele 26 INSPIRE-temaatilist teenust. Peamine rõhk oli keskkonnavaldkonna teenustel. Näiteks on nüüd metaandmete vahendusel ja ruumiandmeteenuste kaudu kättesaadavad puuraukude ja puurkaevude asukohad. “Sõltumata uute teabevaldajate lisandumisest või INSPIRE direktiivi arengutest, suudab Maa-amet aidata teabevaldajatel ruumiandmeid INSPIRE andmemudelile üle viia ja ruumiandmeteenuseid koostada,” selgitas Maa-ameti peadirektori asetäitaja Artu Ellmann.

Vaata: geoportaal.ee

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.