Sa oled siin

Eesti sai MetCoOpi täieõiguslikuks liikmeks

Kolmapäev, 11. Detsember 2019
Eesti sai MetCoOpi täieõiguslikuks liikmeks
Eesti sai MetCoOpi täieõiguslikuks liikmeks

Norra, Rootsi, Soome meteoroloogiateenistused ja Keskkonnaagentuur allkirjastasid teisipäeval, 10. detsembril operatiivset ilmaennustamist puudutava kokkuleppe. Eesti on nüüd ametlikult MetCoOp nime all tuntud Põhjamaade koostöö liige. MetCoOp sai alguse 2010. aastal Norra ja Rootsi vahelisest koostööst. 2017. aastal liitus koostööga Soome ning nüüd avanes ka Eestile võimalus oma panus anda.

Kui siiani oli piiratud ala ilmaennustusmudeli rakendamine igapäevatöösse meteoroloogiateenistuse eraldiseisev ülesanne, siis nüüd liigutakse järjest laieneva koostöö poole. Ühine töö annab ka mõjusama tulemuse – Põhjamaade ühiskond on ilmastikunähtustest paremini teavitatud ning ulatuslikke nähtusi puudutavad hoiatused tõhusamad.  

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul võib heaks endeks võib pidada tõika, et kokkulepe allkirjastati Readingis Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskuse (ECMWF) nõukogu kohtumise ajal. Eesti on taotlemas ECMWF täisliikmelisust ning sealne arvutusressurss leiab tulevikus kasutamist ka meie operatiivsete ilmamudelite jooksutamiseks. 

Pilt

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.