Sa oled siin

Kahepaiksete vabatahtlik seire

Neljapäev, 02. Aprill 2020
Kahepaiksete vabatahtlik seire
Kahepaiksete vabatahtlik seire

2020. aastal toimub juba teist korda Keskkonnaagentuuri eestvedamisel kahepaiksete vabatahtlik seire, mille käigus kogutavad andmed toetavad ja täiendavad riiklikku seiret ning parandavad teadmisi kahepaiksete levikust Eestis. 

 

 

13.04.2020 toimunud ürituse video

Seires on oodatud osalema kõik loodushuvilised – kooliõpilastest elukutseliste loodusuurijateni. Vabatahtlik seire on osalejatele hea viis natuke rohkem oma kodukoha looduse kohta teada saada, kuid sobib ka uurimisprojekti andmete kogumiseks üldharidus- ja looduskoolide õpilastele. Kooliõpilastele, kes on huvitatud kahepaiksete teemal uurimistöö tegemisest, on Keskkonnaagentuuril võimalik jagada lisaks iseseisvalt kogutule varasemaid seireandmeid.

Et aidata liike paremini eristada, toimub 13.aprillil kl 15 ka vastav infopäev, mis on huvilistele tasuta ning jälgitav veebis. Võimalus küsida küsimusi! Infopäeva täpsema ajakava ning lingi osalemiseks saadame kõigile registreerunutele.

NB! Vaatlusi saab teha alates ajast, kui kahepaiksed kogunevad kudemisveekogudesse ning lõpeb nende talvituma suundumisega. Vaatlused edastatakse LVA äpi (https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.elus.lva#details-reviews või https://itunes.apple.com/lc/app/loodusvaatluste-nutirakendus/id1034294029?mt=8) kaudu või sisestatakse otse Loodusvaatluste andmebaasi lehele (https://lva.keskkonnainfo.ee/). Vaatluste sisestamist näidatakse täpsemalt koolitusel.

Küsimuste korral pöörduge Triin Edovaldi poole (triin.edovald@envir.ee)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.