Sa oled siin

Kas sinu elukoht asub üleujutusohupiirkonna alal?

Teisipäev, 04. Juuni 2019
Pärnu üleujutusohupiirkond ja sellele jäävad potentsiaalselt ohustatud objektid.
Pärnu üleujutusohupiirkond ja sellele jäävad potentsiaalselt ohustatud objektid.

Eestis ajakohastatakse iga kuue aasta tagant üleujutusega seotud infot. Üleujutusohupiirkondasid on praegusel tsüklil kokku määratud 16 ning nende kohta käivad kaardid kirjeldavad veetaseme tõenäolist tõusu 10, 50, 100 ja 1000 aasta jooksul.

Üleujutusega seotud riskipiirkondade kaardid kujutavad alale jäävaid potentsiaalselt ohustatud objekte: kompleksloakäitisi, pinnaveehaardeid, reoveekäitisi, supluskohtasid, haiglaid, haridusasutusi ja muud sellist. Lisaks näeb kaartidel kahju kannatavate elanike arvusid iga tõenäosusstsenaariumi kohta.

Eile avalikustati üleujutusohu- ja üleujutusohuga seotud riskipiirkondade uuendatud kaardid Maa-Ameti geoportaalis (rakendust saab kasutada Edge, Chrome, Firefox või Safari veebilehitsejatega). Kaartide koostamisega seotud tegevusi on täpsustatud Keskkonnaministeeriumi poolt koostatud aruandes: „Üleujutusohupiirkonna ja üleujutusega seotud riskipiirkonna kaardid“.

Juhul kui soovite kaartide ja nendel kajastavate andmete kohta jätta kommentaare, siis esitage need kuni 30. novembrini veebivormi kaudu või e-posti teel aadressile agne.aruvali@envir.ee.

Pärnu üleujutusohupiirkond ja sellele jäävad potentsiaalselt ohustatud objektid

Pärnu üleujutusohupiirkond ja sellele jäävad potentsiaalselt ohustatud objektid.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.