Sa oled siin

Keskkonnaagentuur istutas nimelise juubelitammiku

Esmaspäev, 14. Mai 2018
Esimene juubelitammik istutati Keskkonnaagentuuri poolt
Esimene juubelitammik istutati Keskkonnaagentuuri poolt

Eesti Vabariigi juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Esimene neist, mis rajatud Kirde regiooni riigimetsa maale, sai istutatud eile, 14. mail I vabariigi aegsesse Apuperra metsavahi kohale Kõrvemaa ja Aegviidu piirkonda.

 

Istutajateks olid Keskkonnaagentuuri töötajad, kes pühendasid omakorda värske tammiku Eesti Ilmateenstusele, kelle 100s juubeliaasta saab sissejuhatuse juba sel reedel, 18. mail.

„Tamm on olnud eestlaste jaoks tähendusega puu. Selle tammikuga soovime avaldada austust ja tänu nendele meestele, tänu kellele on välja arenenud Eestis ilmavaatluste traditsioon ja kellest igaüks on sinna omalt poolt olulise panuse andnud – kas ilmavaatlusvõrku arendades, mõõteseadmeid konstrueerides või olulisi kliimaalaseid uurimusi avaldades.“ kõneles Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

„Koostöö Keskkonnaagentuuriga on olnud meie jaoks alati väga meeldiv,“ lisas RMK Kirde piirkonna metsade kasvatuse juht Ilmar Paal. „Väga tore, et nad sel aastal tammikuga otsa lahti tegid.“

Sajast istutatud tammest said nimelise puu teenete eest järgmised ilmateenistuse arengus olulised mehed: Boriss Izmailovitš Sreznevski, Arthur Joachim von Oettingen, Johannes Peter Letzmann, Kaarel Kirde, Juhan Ross, Heino-Ülo Tooming ja Leo Rannaleet.

Metsa istutamine

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.