Sa oled siin

Keskkonnaagentuur lõi võimaluse küttimisvajaduste täpsemaks hindamiseks

Teisipäev, 16. Juuli 2019
Keskkonnaagentuur lõi võimaluse küttimisvajaduste täpsemaks hindamiseks
Keskkonnaagentuur lõi võimaluse küttimisvajaduste täpsemaks hindamiseks

Valminud on uus töövahend maakondlikele jahindusnõukogudele ja jahimeestele - kihiline teemakaart, mis annab ülevaate viimase pooleteise aasta jooksul registreeritud hirvlaste tekitatud metsakahjustuste paiknemisest. 

Kaart on täienduseks eelmisel nädalal ilmunud ulukiaruande soovitusele: "Küttimisvajadusi tuleks jahipiirkondade tasemel paremini kaardistada ning küttimise suunamisel senisest oluliselt enam lähtuda tegelikest oludest ja kahjustuste ohust". Eesmärgiks on küttimist suunata eeskätt piirkondadesse, kus ulukhirvlaste tekitatud kahjud ja sellest tingitud arvukuse reguleerimise vajadused on kõige suuremad.

Sel viisil toimides on võimalik ära hoida ulatuslikumad kahjud metsaomanikele ja samas on see oluliselt säästvam kogu ulukiasurkonnale.

Aruanne ja kaart on leitav https://www.keskkonnaagentuur.ee/et/kuttimine

Kaardi autor Rauno Veeroja selgitab:  "Tegemist on kihilise pdf-vormingus kaardiga, millel saab vastavalt soovile erinevaid kaardikihte sisse ja välja lülitada. Informatiivseks muutub kaart eelkõige suurendatud vaates. Kaardi vaatamiseks ja selle võimaluste korrektse toimimise tagamiseks on soovitav vastav fail võrgulehelt alla laadida ning selle avamiseks ja vaatamiseks kasutada Acrobat Reader’t. Kaardi vaatamisel otse veebist on soovitav kasutada Internet Explorerit, sest teised veebilehitsejad ei pruugi seda korrektselt kuvada."

Kaart on koostatud ulukiseire aruande lisana ning koostamisel on kasutatud metsaregistris olevaid metsateatiste ja metsakaitseekspertiiside andmeid (Keskkonnaamet) ning RMK metsakorralduse ja metsakasvatustalituse kogutud infot.

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.