Sa oled siin

Kutsume kõiki kahepaiksete vabatahtliku seire infopäevale

Kolmapäev, 21. Aprill 2021
Konn
Kutsume kõiki kahepaiksete vabatahtliku seire infopäevale

Algamas on uus kahepaiksete vaatlemise hooaeg. Esimesed vesilike ning konnade vaatlused laekusid Loodusvaatluste andmebaasi juba märtsi lõpus. Selleks, et rohkem teada saada, kuidas toimub kahepaiksete seire ja kuidas ise vabatahtlikuna kaasa lüüa, kutsub Keskkonnaagentuur kõiki huvilisi reedel, 23. aprillil kell 14 virtuaalsele infopäevale.

Infopäeval saad ka teada, miks konnad krooksuvad ja miks Eestis on nii vähe erinevaid kahepaikseid. Samuti kuuleb, miks kahepaiksed on esimeseks signaaliks, kui keskkonnaga on midagi pahasti? Või miks peaks üldse keegi konni kokku lugema?

Infopäeval astub üles Tartu Ülikooli nooremteadur Elin Soomets, kes räägib oma ettekandes kahepaiksetest ning sellest, kust neid leida võib ning kuidas vaadelda. Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Kristin Pille aga tutvustab uut Loodusvaatluste nutirakendust, mis valmib käesoleva suve alguses. Meie eluslooduse osakonna spetsialist Triin Edovald võtab infopäeval kokku eelmise aasta kahepaiksete seire tulemused.

Kuulutame välja ka 2020. aasta tublimad kahepaiksete seirajad ja jagame auhindu.

Infopäeva modereerib Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Rauno Kalda.

Infopäeval saavad osaleda kõik huvilised virtuaalselt läbi Teamsi.

Facebooki sündmus.

Kahepaiksete seirest lähemalt.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.