Sa oled siin

Maailma kliimaküsimused Tallinnas

Esmaspäev, 17. September 2018
 Konverentsi avapäeval andis Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala avasõnadeks järje tema kõrval seisvale EUMETSATi peadirektor Alain Ratierile (foto: Diana Unt)
Konverentsi avapäeval andis Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala avasõnadeks järje tema kõrval seisvale EUMETSATi peadirektor Alain Ratierile (foto: Diana Unt)

17.-21. septembrini Tallinnas toimuv EUMETSAT Meteoroloogiasatelliitide konverents keskendub Balti- ja Põhjamaade väljakutsetele.

2018. aasta konverentsi teemadeks on uue generatsiooni satelliidiprogrammide ettevalmistused, hetkeennustus ja kõrge resolutsiooniga numbrilised prognoosid, atmosfäärikeemia, kliima ja ookeanide seire. Toimumiskohast tulenevalt on arutluse all ka Läänemerd ja Arktikat puudutav seire ning rakendused. Konverents toob ülemaailmselt kokku ligi 400 osalejat meteoroloogia ja teadusringkonnast.  

EUMETSAT korraldab iga-aastaseid Meteoroloogiasatelliitide konverentse juba üle kolmekümne aasta. Eestis toimub konverents esmakordselt ning Keskkonnaagentuuril on rõõm olla selle suursündmuse korraldamise juures kohapealseks partneriks.

Eesti on EUMETSAT täisliige alates 2013. aastast ning EUMETSAT poolt pakutav satelliidiinfo on oluliseks sisendiks Riigi Ilmateenistuse poolt koostatavatele prognoosidele ja hoiatustel.

Konverentsi raames toimuva ekskursiooni ja Lennusadamas toimuva galaõhtusöögi korraldamiseks oleme läbi EAS-i saanud toetuse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Fotol: Konverentsi avapäeval andis Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala avasõnadeks järje tema kõrval seisvale EUMETSATi peadirektor Alain Ratierile (foto: Diana Unt)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.