Sa oled siin

Meteopäeva konverents „Päike, Maa ja Ilm“

Esmaspäev, 25. Märts 2019
Meteopäeva konverents „Päike, Maa ja Ilm“
Meteopäeva konverents „Päike, Maa ja Ilm“

22. märtsil korraldas Keskkonnaagentuur konverentsi „Päike, Maa ja Ilm“, kus räägiti Päikese vajalikkusest ja kahjulikkusest inimestele ning loodusele. Selgitati, milliseid andmeid ilmavaatlejad päikesepaiste kohta koguvad ning mida nendest andmetest järeldada saab. Päev lõpetati SpeakSmarti väitlusdebatiga teemal, kas Eesti energia tulevikuks on pigem vesi või päike?

 

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala: „Täissaal andis kinnituse, et kliima ja päikese teemad lähevad inimestele üha enam korda. Sel korral olime laiendanud esinejate valikut selliselt, et see kõnetaks nii teadlasi, tudengeid, spetsialiste kui ka tööstusettevõtete esindajaid. Usun, et konverentsiga jäädi rahule.“

Üks mitmetest esinejatest oli TTÜ emeriitprofessor Sirje Keevallik, kes avas päikeseenergia füüsikat ning leidis päeva ettekannetest mitu uut teemat, mida võiks edaspidi sügavuti mõnele tudengile magistritööna välja pakkuda. Päikeseelektri Assotsiatsiooni juhataja Andres Meesak kõneles päikeseenergia rollist tööstuse arendamisel. Lisaks tuli juttu metsaökosüsteemidest ning aktinomeetrilistest vaatlustest. Päeva lõpetas Eesti Meteoroloogia Seltsi aastakoosolek.

Kuna 22. märtsil oli ka rahvusvaheline veepäev, puudutas Keskkonnaagentuuri hüdroloogia osakonna juhatajaJana Põldnurk ka seda, milliseid seoseid võis leida eelmise aasta pika ja päikeselise suve ning meie siseveekogude veetaseme ning vooluhulkade vahel.

Keskkonnaagentuuri ilmateenistuse asedirektor Svetlana Pudova: „Möödunud suvi oli Päikese mõjul äärmiselt kuum. Ilm muutus kahjulikuks nii inimestele, kes said kuumarabandusi, kui ka loodusele, sest lõõmasid metsatulekahjud. Meie sünoptikud nägid seda olukorda ette. Sünoptikute prognoose täiendavad pidevad ilmavaatlused, seega oleme andmete otseallikas. Meie poole võib Päikese, Maa ja Ilmateemaliste küsimustega alati pöörduda.“

Iga aasta 23. märtsil tähistavad Maailma Meteoroloogiaorganisatsioon (WMO) ja selle liikmesriigid meteoroloogiapäeva. Sel päeval aastal 1950 jõustus WMO asutamise Konventsioon. Alates 1994. aastast tähistab Keskkonnaagentuuri ilmateenistus meteoroloogiapäeva erialase konverentsiga, mis sel aastal oli päikeseteemaline ning kandis nime „Päike, Maa ja Ilm“.

Meteopäev 2019

(foto: Kaia-Liisa Siimon)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.