Sa oled siin

Metsakorralduse konverents 2019

Esmaspäev, 09. Detsember 2019
Metsakorralduse konverents 2019
Metsakorralduse konverents 2019

5.12.2019 toimus Pärnus järjekordne Metsakorralduse konverents, mis tõi saali 150 metsakorraldajat ja -majandajat üle Eesti ning oli pühendatud riikliku metsakorralduse 100. ja statistilise metsainventeerimise (SMI) 20. aastapäevale. Konverentsil arutleti, milline on Eesti metsakorralduse olevik, tulevik ja mis jääb möödunud 100 aasta sisse ning tunnustati neid, kelle panus metsakorraldusse on olnud märkimisväärne.

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala pöördumine metsakorraldajate poole: „Mets. Sel lühikesel sõnal võib olla inimeste jaoks vägagi erinev tähendus. On neid, kelle jaoks on mets midagi väheolulist, vaid taustapilt autosõidul ühest linnast teis.  Keegi otsib metsalt vaimselt tuge, teine laeb akusid sporti tehes, kolmas võtab kaasa seene- või marjakorvi, kuid  vähe ei ole neidki, kellele jaoks on mets argine  töökeskkond. Mets ja keskkond – kes neid suudaks lahuta. Kui me ei hoia keskkonda, ei majanda meie loodusvarasid paremini, näeme liikide väljasuremist, kliima muutumist ning meie, inimeste vaatenurgast ei ole see mingi kauge probleem kuskil mujal. Ja siit jõuame tagasi metsani ja metsakorralduseni. Metsakorraldusega tegeleti Eestis isegi maailmasõdade ajal. Ja ka nüüd, keskkonnasõja ajal ei tohi me rihma lõdvemaks lasta. Vastupidi, me peame tegema isegi paremini, sest tegelikult on metsakorraldajate käes üks mõjukamaid tööriistu. Metsade kestlik ja asjatundlik majandamine on üks olulistest viisidest koduplaneedi heaolu saavutamiseks.

Igatahes, peame meeles olnut, teame täpselt olevat ning vaatame tulevikku. Teeme õiget asja ja teeme seda hästi. Ärge kartke välja käia häid ideid ning teha ettepanekuid ning pidage silmas ikka seda, et me mitte lihtsalt ei hoiaks oma metsi ja keskkonda vaid et me kõik üheskoos muudaksime metsade ja meie keskkonna seisundit paremuse poole. Mitte natuke vaid palju. Sest metsade heaolu tähendab ka meie endi heaolu.

Valdkonnaga tegelevad inimesed on sama suur väärtus, kui Maarjamaal kasvavad metsad ning nende hoidmine, tunnustamine ja meeles pidamine on sama tähtis kui metsade jätkusuutlik ja asjatundlik majandamine. Metsakorraldajad, kolleegid – teie teete õiget asja. Ja murdepunktis, nagu me praegu oleme, tuleb kõike edasi teha, aga teha veelgi paremini, sest just teie kätes on suur osa planeedi ja seeläbi ka meie heaolust. Soovin selleks jõudu ja tarkust järgmiseks aastasajaks.“

Tänukirja pälvisid:

Andres Kiviste
Enn Pärt
Enn Sillaots
Helmut Truu
Lembit Maamets
Mai Umalas
Mehis Maipuu
Peep Põntson
Peeter Pärn
Pille Mäerand
Riho Männi
Tanel Renser
Toomas Kiisküla
Toomas Otsa
Veiko Eltermann
Ülo Viilup     

Keskkonnaagentuur tänab südamest kõiki osalejaid ja esinejaid!

Üritusel kõlanud ettekanded:

Ürituse galerii: https://www.keskkonnaagentuur.ee/et/node/3178

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.