Sa oled siin

Metsavarud, raied ja keskkond

Kolmapäev, 28. August 2019
Metsavarud, raied ja keskkond
Metsavarud, raied ja keskkond

Keskkonnaagentuuril on valminud Aastaraamat „Mets 2018“ („Forest 2018“)  esimesed peatükid: Metsavarud, Raied ja Keskkond.

Avaldatavate peatükkide peamiseks infoallikaks on statistiline metsainventeerimine ja metsaregister, kasutatud on ka Keskkonnaameti, Riigimetsa Majandamise Keskuse ja Eesti Looduse Infosüsteem (EELIS) andmeid.

Ka sel aastal avaldame aastaraamatu kahes osas ning ülejäänud traditsioonilised peatükid ilmuvad 2019. aasta lõpuks. Aastaraamat „Mets 2018“ esitab statistilist informatsiooni Eesti metsandussektori kohta. Väljaanne sisaldab metsaomandi, -varude, -uuendamise, -tulekahjude, metsa tervisliku seisundi ja õigusnormide eiramisega seonduvaid peatükke ning teavet metsaga seotud raietest, jahindusest, majandusest, teadusest ja õppetööst. Kui põhitähelepanu on pööratud 2018. aasta statistilistele näitajatele, siis võimalusel on tabelites ja joonistel esitatud ka varasemate aastate andmeid.

Eesti metsamaa pindala (SMI andmetel) on 2 330 796 ha ja metsa tagavara 480 260 000 m3. Metsaga metsamaa ehk puistute pindala moodustab 47,4% Eesti pindalast, seega pea pool Eestimaad on puistutega kaetud. Peamiselt kasvavad meie metsades männid, kuused ja kased.

Täpsemalt:

Keskkonnaagentuur soovib sisukat lugemist!

Graafikuid aastaraamatust:


   

   

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.