Sa oled siin

Millal saabub Eestimaale kevad?

Neljapäev, 21. Märts 2019
Millal saabub Eestimaale kevad?
Millal saabub Eestimaale kevad?

Kalendri järgi algas 20. märtsil kell 23.58 kevad. Seda nimetatakse astronoomilise kavade saabumiseks, kuna on seotud põhjapoolkeral kevadise pööripäevaga.

 

Sünoptikute ja ilmaennustajate jaoks on olemas aga ka teisi kevade definitsioone ja mõisteid. Üks neist on näiteks klimaatiline kevad, mis saabub siis, kui ööpäeva keskmine õhutemperatuur tõuseb püsivalt üle +5 °C.

Heidamegi korraks pilgu, millal püsiva plussiga klimaatiline kevad meile varasematel aegadel kohale on jõudnud.

Kuupäevaliselt on ajaloos kõige varem klimaatiline kevad saabunud meile 16. aprillil 1990 (Tartus ja Võrus) ning kõige hiljem 24. mail 1942 Pakril. Kui võtta arvesse kogu Eesti, on varajaseim kevad saabunud 6. aprillil 2008. aastal ja kõige hiljem 17. mail 1941. aastal.

Eelmisel aastal saabus kevad näiteks 10. aprillil.

Sel aastal on klimaatiline kevad veel saabumata. Küll on enamuses Eestis kohale jõudnud aga varakevad. Varakevadeks nimetatakse aega, mis algab pärast lumikatte lõplikku kadumist.

https://view.genial.ly/5c87b2ec2682f972207ac6d2/kevade-algused

 

Kevade algus

 

Kevade alguse graafik

Valdo Jahilo

Kommunikatsioonijuht|Üldosakond

+ 372 5039 531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.