Sa oled siin

Rahvusvahelisel meteoroloogiapäeva konverentsil juhitakse tähelepanu ookeani, meie kliima ja ilma seostele

Esmaspäev, 22. Märts 2021
Pilved
Rahvusvahelisel meteoroloogiapäeva konverentsil juhitakse tähelepanu ookeani, meie kliima ja ilma seostele

23. märtsil tähistab Keskkonnaagentuur rahvusvahelist meteoroloogiapäeva virtuaalse konverentsiga „Ookean, meie kliima ja ilm.“ Konverentsil juhitakse tähelepanu sellele, et ilma ja kliimaga seotud protsessid ei toimu vaid atmosfääris. Ligi 70% Maa pinnast katab ookean, mis on ilmaprotsesside mootoriks ning kannab ühtlasi keskset rolli kliimamuutuste mõistmisel. Lisaks räägitakse ilma, kliima ja keskkonnaseisundi muutustest, eriline tähelepanu kuulub Läänemerele ning selle ümbrusele.

Käesoleval aastal oleme virtuaalkonverentsi ettekanded seadnud nii, et tekiks seos nii ookeani, kliima  kui ilmaga. „ Saame pilgu heita Arktikasse- piirkonda, mis kannab olulist rolli nii Eesti ilma kujunemisel kui maailma kliima reguleerimisel laiemalt ning samas räägime Eesti ilma jälgimisest,  kliimanäitajatest ning Läänemere seisundist ja elustikust muutuvate mõjude taustal,“ avas Keskkonnaagentuuri juht konverentsi sisu. 

 „Eestlasele võib ookean tunduda kauge ja abstraktsena, ometi on just Atlandi ookeani ja Põhja-Jäämere kohal kujunevad õhumassid need, mis meie ilma kujundavad. Läänemere äärse rahvana puudutab meid sügavalt kõik merekeskkonnaga seonduv – oma geomorfoloogiliste iseärasuste tõttu on Läänemeri ühtmoodi tundlik nii inimtegevusest kui muudest teguritest tulenevate negatiivsete survetegurite suhtes,“ lisas Ala ning lisas, et  ka kliimamuutused ei lähe siit mööda.

Rahvusvahelisel meteoroloogiapäeval on üleilmselt fookusesse võetud kaks peamist mõtet- esiteks viidatakse ookeanile, kliimale ja ilmale kui ühtse Maa süsteemi komponentidele, teiseks juhitakse tähelepanu ÜRO säästva arengu algatusele „Ookeaniteaduste dekaad kestliku arengu hüvanguks (2021–2030)“- viimase eesmärk on ookeani tervise parandamiseks koondada sidusrühmad ning suurendada teaduse osakaalu toetamaks innovatsiooni ja otsustusprotsesse.

Konverentsi korraldav Keskkonnaagentuur on Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) partnerasutus Eestis.  Oma töös juhindub Keskkonnaagentuur WMO soovitustest ja juhistest ning ilma, kliimat ja keskkonnaseisundit (sh ka merekeskkonda) puudutavad tegevused on tihedalt seotud Keskkonnaagentuuri igapäevatööga.

Konverents algab 23. märtsil kell 10 ja toimub veebi vahendusel. Osalemiseks minge veebiaadressile www.worksup.com ja kasutage event ID: meteo2021.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin: Virtuaalne konverents „Ookean, meie kliima ja ilm“

Teie arvamus on meile oluline, seega  palume osaleda küsitluses, mille leiate siit: https://4eyes.io/s/9hLfY/

Ettekanded ja videod

Ürituse video: https://youtu.be/qAaUMmOtYcM

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.