Sa oled siin

Tartu Observatooriumil on koostöös Keskkonnaagentuuriga valminud artiklikogumik „Kaugseire 2018“

Esmaspäev, 19. November 2018
Tartu Observatooriumil on koostöös Keskkonnaagentuuriga valminud artiklikogumik „Kaugseire 2018“
Tartu Observatooriumil on koostöös Keskkonnaagentuuriga valminud artiklikogumik „Kaugseire 2018“

Väljaande koostajate eesmärk on olnud anda kogumikuga ülevaade enamikust keskkonna kaugseire uurimissuundadest ja uuringutulemuste rakendustest Eestis 21. sajandi teise kümnendi lõpus.

Oluline osa kogumikus avaldatud artiklitest keskendub kaugseire metsanduse valdkonna uurimus- ja arendustöödele. Kuid kogumikus on avaldatud ka artikkel Keskkonnaagentuuris projekti WBWB (Water Bodies Without Boders) raames läbi viidud uurimistöö tulemustest, mis analüüsib kaugseireandmestiku kasutusvõimalusi kohtseire efektiivsemaks planeerimiseks Eesti väikejärvedel.

Kogumik on koostatud 2018. aasta Eesti kaugseirepäeval Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis Tõraveres peetud ettekannete autorite kirjutatud tekstidest. Ettekandjad ülikoolidest ja riigiasutustest kutsuti kaugseirepäevale esitama ülevaateid keskkonnaseire rakendustest Eestis edendatavates kaugseire valdkondades.

Väljaande kaanel on kujutatud Laeva ümbruse metsaga alasid. Droonifoto tegi Viljo Allik Tartu Ülikooli Tartu observatooriumist. Kaanepildil on näha eri vanuses metsi, ka neid, mis on lageraiena raiutud sellel, 2018. aastal. Metsade vanuseks võib pidada lageraiest möödunud aega aastates. Eesti oludes on praegu pigem tavaline, et raiesmikule rajatakse istutades või külviga uus mets või kasvab uus mets loodusliku uuenemisena. Kaks vahelduvat sündmust – metsa lageraiealana raiumine ning seejärel samal alal uue metsa kasv – järgnevad teineteisele aastate jadas.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.