Sa oled siin

Tule tööta mereandmetega ilma jalgu märjaks kastmata - #OceanHack!

Esmaspäev, 07. Oktoober 2019
Tule tööta mereandmetega ilma jalgu märjaks kastmata - #OceanHack!
Tule tööta mereandmetega ilma jalgu märjaks kastmata - #OceanHack!

Kutsume sind osalema EUMETSAT, Copernicuse merekeskkonna seire teenuse (CMEMS) ja Keskkonnaagentuuri ühisel häkatoni nädalavahetusel 22-24. novembril Tallinnas (Raja 15).

Läänemere piirkond on koduks enam kui 85 miljonile inimesele, kellest ligi 15 miljonit elab rannikul. Läänemeri on üks intensiivsemalt kasutatavaid meresid meie planeedil - olgu selleks laevandus, kalandus, energiakaablid ja torustikud või turism ja aktiivne puhkamine, kõik need tegevused mõjutavad ainulaadset Läänemere piirkonda.

Häkatoni väljakutse on leida lahendusi nii praegu kui kaugemas tulevikus Läänemerd mõjutavatele probleemidele ning toetada inimesi nende igapäevaste tegevuste juures. Väljakutse lahendamiseks julgustame sind kasutama värskelt uuenenud Copernicuse mereandmeid, mis on vabalt kättesaadavad ja kasutusvalmis.

Teretulnud on erinevad lähenemisviisid: loo uus lahendus või lisa ookeani-nutikaid elemente olemasolevatele lahendustele. Tee ettepanekuid uudseks andmete visualiseerimiseks nii akadeemilistel eesmärkidel kui Läänemere keskkonna probleemide osas teadlikkuse tõstmiseks. Mobiil, veebirakendused, platvormid või riistvara – valik on sinu!

Eriti oodatud on loovad projektid, milles rakendatakse tehisintellekti ja masinõpet.

Copernicus #OceanHack on rahastatud Euroopa Liidu Copernicuse programmi poolt ning organiseeritud EUMETSAT, CMEMS ja Keskkonnaagentuuri koostöös. Häkatoni käivitab Garage48 ning selle läbiviimist toetab Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide instituut.

Täiendavat infot ideede, auhindade, organiseerijate ja andmeplatvormide kohta leiad:

EUMETSAT-i lehelt https://bit.ly/339PR92

Üritus Facebookis: https://bit.ly/2LRJkKb

Registreeri end siin.

Tule tööta mereandmetega ilma jalgu märjaks kastmata - #OceanHack!

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.