Sa oled siin

Tunnustati parimaid loodusvaatlejaid

Esmaspäev, 16. Oktoober 2017
 Reigo Roasto näitamas, kus registreeritud vaatlused toimusid (foto: Valdo Jahilo)
Reigo Roasto näitamas, kus registreeritud vaatlused toimusid (foto: Valdo Jahilo)

Keskkonnaagentuur tegi teatavaks iga-aastase loodusvaatluskampaania tulemused. Loodusvaatluskampaania toimus tänavu 14. aprillist 30. septembrini ning selle perioodi sees tehti 75 vaatleja poolt kokku 416 vaatlust.

 

Tänavu oli vaatlusobjektideks valitud välja 22 liiki, mis omakorda jagunesid kuue kategooria alla: imetajad, linnud, liblikad, seened, taimed ja samblikud. Geograafiliselt jagunesid vaatlused proportsionaalselt üle Eesti, ulatudes väiksematest paikadest näiteks ka Ruhnu ning Piirissaareni.

Liigiti vaadeldi kõige rohkem metskitse (215 korda), kellele järgnesid pika vahemaaga rukkilill, käopäkk, suitsupääsuke, harilik kuldvits, harilik lõokannus, koerliblikas, harilik kukeseen ja kanada kuldvits.

Vaatluskampaania lõpuauhindade loosimises osalesid kõik vaatlejad, kes olid vaadelnud vähemalt 4 kampaanialiiki – selliseid oli kokku 10 isikut. Kokku loositi välja kolm võitjat, kelleks osutusid Märten Rannu, Eero Kiuru ja Ants Animägi. Õnnitleme võitjaid!

Loodushuvilistel oli võimalus oma vaatlusi sisestada kas veebis asuvale lehele www.lva.eelis.ee või spetsiaalsesse tasuta allalaetavasse LVA mobiilirakendusse.

Fotol kampaania eestvedaja, Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Reigo Roasto näitamas, kus registreeritud vaatlused toimusid.

Lisainfo:

Valdo Jahilo
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht
GSM: +372 503 9531

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.