Sa oled siin

Uued kriteeriumid ohtlike ilmastikunähtuste hoiatustele

Reede, 03. Jaanuar 2020
Uued kriteeriumid ohtlike ilmastikunähtuste hoiatustele
Uued kriteeriumid ohtlike ilmastikunähtuste hoiatustele

Maakera kliima muutub ning koos sellega peab muutuma ka inimühiskonna valmisolek muutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks. Muutused toovad kaasa äärmuslikke ilmastikunähtusi ja neis oludes kiireks adekvaatseks reageerimiseks ning kõigi turvalisuse tagamiseks teevad jõupingutusi paljud ametiasutused. Mitmete riikide ilmateenistused teevad korrektiive hoiatuste kriteeriumite osas, nii ka Eesti.

Võttes arvesse naaberriikide kogemust, tuginedes statistilisele analüüsile ja ülikoolide soovitustele, võetakse alates 01.01.2020.a. kasutusele uuendatud ohtlike ilmastikunähtuste kriteeriumid. Uued kriteeriumid on kooskõlastatud ja heaks kiidetud erinevate ametkondade poolt (Päästeeamet, Häirekeskus, Maanteeameti, Terviseamet jt).

Uued kriteeriumid on kättesaadavad siit: http://www.ilmateenistus.ee/ilmatarkus/kasulik-teada/hoiatuste-kriteeriumid

Keskkonnaagentuuri poolt koostatud ohtlike ilmatikunähtuste hoiatusi saab jälgida ilmateenistuse veebilehelt või tellida teavitused e-mailile.

Hoiatuste tasemed

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.