Sa oled siin

Vaatluskampaania "Liigu ja vaatle!"

Esmaspäev, 08. Aprill 2019
Vaatluskampaania "Liigu ja vaatle!"
Vaatluskampaania "Liigu ja vaatle!"

Südamekuu ja looduskaitsekuu ajal (8. aprillist – 9. juunini 2019) kutsub Keskkonnaagentuur inimesi üles liikuma looduses ja registreerima seejuures silma jäävaid liigivaatlusi Loodusvaatluste andmebaasi (http://lva.eelis.ee).

Sel aastal on liigivaatluste eelistatud paikadeks valitud terviserajad, RMK matkarajad ja matkateed. Kuid vaadelda võib ka mujal, kasvõi koduõuel.

„Vaatluste registreerimine ei ole keeruline ega võta palju aega,“ räägib kampaania eestvedaja, Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Reigo Roasto. „Kõige lihtsam on seda teha nutitelefonis oleva äpi kaudu, mis võiks igal looduses liikujal taskus olemas olla. Ja kui silma jääb mõni selline seene-, taime- või loomaliik, keda ei õnnestu kohe tuvastada, on sellelegi lahendus. Tehke pilt ning laadige üles ning hiljem spetsialistid aitavad seda ära tunda.“

Loodusvaatluskampaaniad on muutumas aasta aastalt populaarsemaks, kuna annavad looduses liikujatele võimaluse osaleda väärtuslike andmete kogumises ning muuta seeläbi ka oma kulgemised põnevamaks. Sel aastal soovime rõhutada fookusesse, et tervist edendava liikumisharrastusega samaaegselt saab tähele panna ka meie ümber looduses toimuvat. Me ei ole terviserajal sörkides või matkarajal matkates kunagi üksi. Meie ümber on sadu teisi elusolendeid. Vaatlusi saab registreerida veebilehe (http://lva.eelis.ee) ja spetsiaalse nutirakenduse kaudu.

Kõik, kes kampaania ajal registreerivad Loodusvaatluste andmebaasi vaatluse kolmelt erinevalt terviserajalt, matkarajalt või matkateelt või 10 erinevat vaatlust kust iganes paigast Eestist, osalevad kampaaniajärgses auhinnaloosis.

Lisaks loositakse auhind ka nende vahel, kes lisavad facebooki kampaania sündmuse alla või instagrammi foto vaatlemisest. Foto juurde palume lisada rada või koht, nähtud liik ja teemaviide #liigujavaatle2019

Tänavuse looduvaatluste kampaania toetajateks on Keskkonnaministeerium, Keskkonnaamet, Eesti Looduseuurijate Selts, Matkasport, Tervise Arengu Instituut, Eesti Terviserajad, RMK, Eesti Haigekassa ning ajakirjad Eesti Loodus, Horisont ja Eesti Mets.

Loodusvaatluste andmebaasi nutirakendus on Androidi ja iOS operatsioonisüsteemidele tasuta:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.elus.lva#details-reviews

Apple Store: https://itunes.apple.com/lc/app/loodusvaatluste-nutirakendus/id1034294029?mt=8

Vaatluskampaania "Liigu ja vaatle!"

Lisainfo:

http://lva.eelis.ee

Reigo Roasto

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist

GSM: 5304 9970

e-post: reigo.roasto@envir.ee

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.